Někteří tvůrci, kteří se účastní Handmade marketu

se vám představují:

 AAAdesign 

je značka tvůrkyně, která miluje přírodu a snaží se být s ní v souladu. Toto sama říká: ʺPamatuji doby, kdy v obchodech nebylo nic, a na ulicích panovala šeď… Dnes jsme trochu odvážnější, ulice jsou barevnější, ale jen málokdy mne zaujme originalita, osobitost, pestrost, nápad, vkus. Adam, Anička i Alex, moje děti (proto AAAdesign), milují kreativitu stejně jako já. Jsou pro mne vším a nekonečnou inspirací zároveň! Naše tvorba je různorodá, ale vždy dbáme na kvalitní provedení! Nejraději pracujeme s textilem. Vyrábíme originální oděvy a doplňky. Každý kus je jedinečný. Každý kousek nám projde mnohokrát rukama! Nelíbí se nám dnešní neekologický a konzumní způsob života. Proto najdete v našem obchůdku i textil recyklovaný. Vzniká tak nadčasová móda, která je jedinečná, hravá, ekologická.ʺ Na toto a ještě více se můžete těšit na handmade marketu.

Alariss

Pod značkou Alariss tvořím od léta 2009. Počátky ale sahají do roku 1983. Miluji svět minerálů, koček a andělů, proto je v mé tvorbě najdete tak hojně zastoupené. Když vstoupím do světa Alariss, zapomínám na čas, jídlo a jiné povinnosti... Pak se z něj vrátím a donesu náušnice, náhrdelníky a jiné nezbytnosti.Bývají romantické, hravé, ve vintagea steampunk stylu, někdy možná trochu bláznivé. Mé šperky vznikají v malých originálních seriích, často jako jediný kus.Mám jeden sen, že nepotřebuji vůbec spát a o to víc času na tvoření mi zbývá. Tvořím, tedy jsem.

Ancovicka-nails

Narodila jsem se a bydlím v Praze už pomalu půl století, v mládí jsem propadla korálkům tak, že jsem dokonce chtělastudovat do Železného Brodu, bohužel už nešlo na školu z polygrafie přestoupit. Díky tehdejší nedostupnosti materiálů jsem si vypěstovala alergii na nikl neboť jsem tvořila ze všech možných drátů a drátků co jsem našla u táty v dílně a musela jsem s korálky přestat. Před dvěma lety jsem se do korálků a hlavně výroby náušnic pustila s vervouznova a vyrábím náušnice pomalu ze všeho, jen se mi nedostává tolik času, abych mohla všechny své nápady realizovat

Annys

Jmenuji se Anna. Zákazníci mě znají jako Annys. Své výrobky jsem tvořila vždy s takovou radostí, až se ke mně přidala i moje dcera. Věnujeme se především pletení, háčkování a korálkování. Vyrábíme z nejrůznějších materiálů, jako je příze, pryskyřice, fimo, korálky,... Na Handmade marketu Vám představíme naše šperky a drobné pletené doplňky pro malé ďáblíky i pro dospělé jedince. Na všechny se moc těšíme.

Dracek89

Jsem kutil všeho druhu. Hodně pracuji s dětmi, takže dětské motivy jsou mé hobby. Také mám moc ráda zvířátka, ztřeštěné věci a veselé barvičky a to se také odráží v mé tvorbě. Vyrábím náušničky, pletu náramky, hodně maluju ... stále něco tvořím :o)Minulý rok mě naprosto pohltilo modelování všeho možného a nemožného z fima, takže většina mých výrobků je právě z této kouzelné hmoty. K tvorbě z fima jsem se dostala teprve minulý rok a naprosto mě to pohltilo. Brala jsem to tenkrát jako útěk z reality a neuvěřitelný relax… a nyní relaxuji pořád.

Elegantní šperk

Navrhujeme a vyrábíme originální šperky z polodrahokamů, korálků, drátků a peříček. Těší nás, když šperk svou budoucí majitelku okouzlí na první pohled, když kámen sám přitáhne člověka, který ho má mít u sebe. Tvoříme s radostí a pro radost všech, kteří se šperky krášlí.

ELvice

Jmenuju se Eva Baďurová a zabývám se tvorbou bižuterie a šperků z minerálů. Dříve jsem se hodně věnovala šité bižuterii a technice wire-wrapping, ale poslední dobou mě zcela pohltila tvorba cínovaných šperků, většinou za použití minerálů. Přitahují mě u této techniky nepřeberné možnosti, které drátek, cín a minerál skýtá. Převážně u mě najdete rozličné typy náušnic, ale i náhrdelníky, soupravy a také drobnosti pro radost,jako např. přívěsky na klíče nebo kabelky. Budu potěšena, když se u mě zastavíte třebas jen na malou chvíli a možná některý můj výrobek potěší nejen Vás,ale i Vašeho blízkého. Eva B.

Gladlys

Jmenuji se Petra Janíková a tvořím pod přezdívkou Gladlys, narodila jsem ve znamení Vah, což samo o sobě dává určitépředpoklady pro vlastní kreativitu. Jako správné vzdušné znamení nevydržím „chvíli v klidu“. Neumím dlouhodobě nic nedělat.Vždycky jsem ráda dělala druhým radost, protože radost a úsměv druhých dává radost mě. Vyzkoušela jsem tvořitkde co – pletení z papíru, žabičky z kamenů, první šité talismánky a několik let kreslím obrázky tak nějak intuitivně. Právě tyto obrázky mě v roce 2012 přivedly do Hospicu Dobrého Pastýře v Čerčanech, kde jsem se poprvé setkala s pejskem z ponožek, kterého jsem si hned zamilovala. Jakmile si první pejskové našli cestu k zákazníkům, rozhodla jsem se, tento hospic právě jejich prodejem podpořit.Postupem času se moje psí smečka rozšířila o další zvířátka už nejen z ponožek. Baví mě vymýšlet stále nové mazlíky, kteří by potěšili lidi kolem mě a prozářili jim tak všední dny. Gladlys prý znamená „radostné světlo“ a tak jsem ráda, když moje zvířátka přináší kousek radostného světla do svých nových domovů. Mým oblíbeným životním moudrem je Čínské přísloví „Netlač řeku, teče sama“ a „Všechno se děje z nějakého důvodu. Náhoda neexistuje.“ I když někdy je pro mě „netlačit řeku“ ohromně těžké.

Hanna.H

Jsme dvě, ale pozor žádná schizofrenie:-)!!! Snažíme se navzájem doplňovat a inspirovat,naše záštita je společnost Frappante - www.frappante.cz. Naše šperky rozjasní Vaše dny ať už všední nebo sváteční. Jsou tvořené s láskou a pečlivostí, aby Vám dlouho mohly sloužit.

Hanny007

Jmenuji se Hana Sítková, ale známá jsem spíše pod přezdívkou Hanny007. Začala jsem výrobou různých svíček, předevšímvyřezávaných a nakonec jsem rozšířila výrobu o přírodní mýdla a kosmetiku. Nyní úzce spolupracuji s Občanským sdružením „ Příležitost k podání ruky“, neboť osud těchto lidí mě nebyl lhostejný. Své zkušenosti předávám dál a pod mým dozorem vznikají výrobky s láskou tvořené. Přijďte se přesvědčit a podpořit jejich snahu se zařadit do běžného života. Těšíme se na Vás.

Jedle7

Jmenuji se Jana, ale nazývají mě Jedlí. Své výrobky prodávám pod značkou Jedle7, pod kterou mě najdete i na různých prodejních portálech. Bydlím v matičce Praze, kde svádím usilovný marný boj mezi stranami Má dáti - Dal. Neustále bojuji z časem, který se snažím rozdělit mezi práci, rodinu a mou tvorbu, a to ne zrovna v rovnoměrném poměru. Ráda pracuji s mosazí, moje mosazné šílenství už je tak daleko, že si zálibě prohlížím i mosazné cedulky na hřbitovech a přemýšlím, co hezkého by se z toho dalo vyrobit. Proto jestli chcete mít krásný mosazný šperk či třeba ozdobu hlavy, neváhejte a spočiňte zrakem na mých výrobcích. Ať vám přinesou radost a štěstí. Jana (Jedle7)

Joan Atelier

Tvořím,vyrábím,šiju ... Tedy skoro pořád, vlastně je to i moje práce, funguji především hlavně jako oděvní a kostýmní návrhář nejen dobových kostýmů, oděvních doplňků a dalších drobností, takže pořád šiju - šiju a vyšívám, lepím, motám, maluji... A občas z té kopy historie odběhnu i k něčemu takovému jako jsou kabelky, brašny, peněženky a další doplňky, vintage věcičky, dekorace, drobnosti, občas najdete u mne i šitý šperk a v neposlední řadě originální ručně vyšívané doplňky jako jsou brože, náramky...prostě se jen oklikou vracím do historie...

Katchi

KATCHI WILD AND GENTLE / DIVOKÁ I JEMNÁ Katchi (Kateřina W. Trejklová) navrhuje a vyrábí převážně dámské šperky (stříbro, kovy, textil, recyklovaný materiál), ale také se věnuje autorské grafice, kresbě, fotografii apod. Jedná se vždy o originály nebo malé série. Sama autorka popisuje svou tvorbu takto: ʺInspiraci ke své tvorbě nacházím hlavně v přírodě, fascinuje mě, jak umí být nemilosrdná a divoká a zároveň dojemně něžná a jemná. Baví mě nacházet v jejích detailech nádherné tvary a neopakovatelné struktury.ʺ

Kudllinka

Pod lehce jazykolamnou značkou kudllinka (opravdu s dvěma ʺlʺ) se skrývá mladá a tvořivou energií nabitá dívka jménem Radka Bystřická. Shodou spousty okolností a náhod se jednoho dne dostala k výrobě bižuterie. Materiál který ji uchvátil byly české skleněné korálky, především potom dlouhé skleněné tyčinky. Začaly tak vznikat výrazné velké náušnice. Od nich pak byl kousek k pokusům s dalšími materiály a ke kolekcím se přidaly stužkové náušnice v podobě vyznamenání, šité brože, rokajlové náušnice, šperky s minerály, náušnice s porcelánem. Hlavním heslem však stále zůstává ʺNeboj se být vidět!ʺ a všechny kolekce jsou založeny na výrazných kouscích, které prostě kolemjdoucí nepřehlédnou.

Lennyen

Jmenuji se Lenka a své výrobky prezentuji pod značkou Lennyen. Mám ráda přírodu, venkovské chalupy a zahrady, v poslední době mě okouzlila levandule a francouzská Provence. Tyto vlivy se prolínají i mojí tvorbou, kde se mísí vůně levandule s vůní skořice a hřebíčku. Naleznete zde vonící dekorační panenky, prostorové obrázky, šperky s levandulí a malovaný textil. Tvorba je realizovaná v limitovaném množství, proto každý výrobekmá svoji jedinečnost. Asambláže - prostorové obrázky vytvářejí neotřelou výzdobu v interiéru. Do obrázků jsou zakomponovány přírodní materiály, najdete zde miniaturní keramiku, levanduli, proutěné košíky, ručně vyřezávané dřevěné doplňky nebo šitou dekoraci a malbu. Textil je malován přírodními momenty, krajinami, květinami nebo fantazií .... pečlivými tahy štětcem jsou motivy neopakovatelně malované. Voňavé dekorační látkové panenky, plněné bylinkami .....levandulové, mátové, chmelové, svatební rozmarýnové, velikonoční heřmánkové, zimní nebo vánoční s příjemnou vůní skořice a hřebíčku. Levandulové šperky jsou ručně šité z látky a plněné levandulí. Při jejich nošení budete kolem sebe šířit jemnou levandulovou vůni.

Lumu

Polymerová hmota a korálky jsou moje láska. Někdy je používám samostatně, jindy je kombinuji, často přidám i křišťálovou pryskyřici. Výrobky propracovávám do nejmenších detailů, moje šperky jsou hlaďoučké, pečlivě obroušené a příjemně se nosí. Dávám si záležet na celkovém barevném vyznění, mám ráda živé barvy plné energie a odvážné ženy, které senebojí je nosit :-)

Maiki

Jmenuji se Míša, svou tvorbu prezentuji pod přezdívkou Maiki. Zabývám se převážně tvorbou z papíru. Nabízím výrobu přání, jmenovek na dárky - různých typů, mojí specialitou je dekorace pomocí techniky iris folding. Dále se specializuji, díky spolupráci se svatební agenturou Gape, na výrobu svatebních oznámení, jmenovek na svatební stůl, krabiček na výslužku, dárkových krabiček, papírových dortů, origami výzdoby svatebního stolu, svatebních alb, knih pro hosty a dalších papírových dekorací a doplňků. Mimo papírovou tvorbu také dekoruji textilní obaly na knihy pomocí metody decoupage.

Martie

Jmenuji se Martina Prokopová, tč. na rodičovské dovolené s mladší dcerou. Na prodejních serverech mne můžete nalézt pod přezdívkou Martie. Krom mnoha jiného mám ráda barvy a zvířata, což jsou dva z nejcharakterističtějších rysů mé tvorby – ať již v podobě dekorovaného textilu, polymerových broží či náušnic nebo například bytových dekorací. Těším se na společné setkávání v čase předvánočním i jiném.

MARY.K

Jedno tělo, jedna duše, dva pohledy na svět. MARY.K vyrábí šperky pro každodenní nošení, převážně ze dřeva, kombinuje dřevo se sklem, najdete u ní ozdoby jak v něžných barvách, tak divočejší barevné kombinace. Barvy jsou jejím rajónem, vybere si opravdu každý. Šperky jsou ručně malovány, mořeny a lakovány nezávadným lakem s atestací pro hračky. Černá Krysa vyrábí hlavně z odpadu. Jejím materiálem je papír, tvoří sešity, diáře a deníky z recyklovaných materiálů, s originály kreseb na přední straně. Taky dělá v malém množství kontroverzní plastové šperky.

Misazuzu

Jmenuji se Míša a jsem z Plzně. Jak to mám s tvořením? Nejraději háčkuji, šiji, pletu, vyrábím glycerinová mýdla a upřímně lituji, že den nemá třicet hodin a já pět párů rukou. Neumím sedět s rukama v klíně, háčkovat se dá téměř všude a tak háčkuji v autobuse, v čekárně u doktora, v autě na místě spolujezdce. Jsem typický zvídavý blíženec, pořád zkouším něco nového a nedám si pokoj, dokud nepřijdu nové technice na kloub. Nabídnu vám háčkované oděvní doplňky, zipové tašky a glycerinová mýdla.

REPETE

Recyklujme PETky stylově! Ekologické a lehoučké šperky - nezatěžují životní prostředí ani Vaši hlavu, ruku, krk :)Hra s barvami, průsvitností, čistota tvaru, precizní zpracování – tak by se dala shrnout moje produkce. Už od dětství jsem experimentovala s mnoha uměleckými a řemeslnými technikami a často je využívám na jiný materiál než je obvyklé. Mám ráda východní pojetí jednoduchosti tvaru a zároveň promyšlenou přesnost provedení. Stejnou měrou miluji strohý minimalismus i orientální bohatou zdobnost - je to vidět i na dvou liniích výrobků - geometrické na jedné straně a květinové na druhé. Vždy mě trápilo, že by se tak skvělý materiál, jaký poskytují PET láhve, měl v lepším případě recyklovat a v horším vyhodit. A proto jsem nejprve vyrobila jen pár šperků pro sebe, které do nedávna zůstaly na dlouhou dobu osamocené. Při výrobě obvykle pracuji jen se základní představou o výrobku, nejraději tvořím rovnou s materiálem a hledám jeho možnosti a limity. Zkoušela jsem například zpracovávat i obaly Tetra Pak a hliníkové plechovky, ale šperky z těchto materiálů nevydrží pěkné a funkční příliš dlouho a já osobně vyžaduji i od šperků nejen krásu, ale i kvalitu - mám ráda nadčasové a trvalejší věci. Navíc tento styl recy šperků, kdy se výrazně v materiálu přiznává původní produkt, mi není příliš blízký - PET beru jako nový materiál a lidé často nevěří, že šperky jsou vážně z PET láhví!

Thais

Jmenuji se Dana a ve své tvorbě se věnuji především výrobě z křišťálové pryskyřice. Vyrábím nejen šperky, ale i další doplňky jako například zrcátka a lékovky. V menší míře se věnuji i dalším materiálům jako jsou třeba plst, polymery a korálky. Při tvorbě motivů využívám často mou další zálibu a tou je fotografování. Věnuji se také tvorbě na přání.

Wiccare

Jmenuji se Marta a tvořím pod přezdívkou Wiccare. Pocházím z umělecky založené rodiny a tak tvořím od malička. Mám uměleckou střední školu a nyní studuji umění spíše z teoretické stránky na Univerzitě Karlově a to obor Dějiny evropské kultury. Šperky jsem začala tvořit zhruba v patnácti letech, kdy jsem si nechala popíchnout uši a měla jsem jen jedny náušnice. A ještě předtím jsem drhala náramky. Šperkům se věnuji do dnes, jen materiál se mění. V současné době, jsou to spíše alternativní materiály jako textil, recyklovaný plast a další. Do budoucna si chci udělat výuční list v oboru zlatník, abych mohla rozšířit možnosti tvorby. V mé nabídce najdete i dekorace a dárkové předměty. A také se živím jako grafik. Od prosince mám živnostenský list a tak mě můžete potkat na řadě akcí po celé republice. Budu ráda, když se u mě zastavíte a nakoupíte. Udělá to radost mě i vám.